Ze života v DOZP – listopad

By | 4.12.2013

Měsíc listopad jsme zasvětili přípravě na vánoční prodej našich výrobků na Magistrátu města Ústí nad Labem. Zpočátku jsme hodně času věnovali sbírání šišek, bukvic, oříšků a sušili jsme vše, co příroda nabízela. Nastříhali jsme velké množství větviček jehličnanů na výrobu adventních věnců. Těšilo nás, že se nám podařilo shromáždit ty druhy, jejichž jehličí určitě neopadá do vánoc a také jsme pečlivě dodrželi veškeré zásady, aby námi vyrobené věnce vypadaly dlouhodobě svěže.  Na jejich zdobení jsme použili především velké množství přírodních materiálů, jako např. sušená kolečka jablíček a pomerančů, skořápky ořechů, dýňová semínka, bukvice, šišky, žaludy, skořici, badyán, slámu, pedig atd.

Tato příprava byla pro nás pro všechny velmi náročná, tak jsme se odměnili výletem do Jablonce nad Nisou do Domu akvarijních zvířat. Viděli jsme králíčka, křečky, andulky, papoušky, ale pastvou pro oči bylo velké množství akvarijních rybiček v neskutečně nádherné škále barev i tvarů. Tento zážitek v nás zanechá jistě dlouho pěkné vzpomínky.

Celý měsíc jsme pilně vyráběli a střídaly se v nás pocity nervozity – zda a s jakým úspěchem se nám podaří vše dokončit, s pocity radosti a uspokojení nad výsledky našeho úsilí. Velmi nás povzbuzovalo, když jsme slyšeli slova chvály. Kromě vyrábění vánočních výrobků jsme souběžně připravovali i vánoční výzdobu celého našeho areálu venku i uvnitř.  Každý se snažil dle svých možností a všichni máme denně na očích pěkný výsledek naší týmové práce. Není hezčí pocit, než rozzářené oči a upřímné úsměvy našich uživatelek.

Poslední den měsíce jsme se odměnili návštěvou v Solné jeskyni ve Šluknově. Zde jsme si krásně odpočinuli a načerpali síly do další tvůrčí práce.

Samozřejmě, že jako každý měsíc jsme se dle možností průběžně věnovali muzikoterapii, aromaterapii, pravidelnému rannímu cvičení, oslavě narozenin, své služby uživatelkám poskytla pedikérka.  Navštěvujeme městskou knihovnu, takže se věnujeme předčítání z knih a v některých jsme našli i nové nápady na ruční práce.