Ze života DZR – únor

By | 25.5.2016

Na únor nám připadá období půstu a masopustních rejů. K těmto tradicím jsme se připojili i my. Nejprve nám celým Domovem prošel Masopustní průvod masek pod záštitou Krásnolipského spolku Lužičan a Dykyta. Pro uživatele to bylo výborné zpestření všedích dnů. Masky byly opravdu povedené a jsme rádi a chtěli bychom souboru Lužičan a Dykyta poděkovat, že náš Domov navštívili.

Na tento průvod jsme zanedlouho navázali masopustní zábavou, na kterou se uživatelé každý rok vždy těší. Naše kuchyň vždy předvede své umění a připraví pro naše uživatele výborné pohoštění, které je doplněno i vychlazeným pivečkem či vínem. Pozvali jsme také hudebníky pana Hádka s panem Matějkou, kteří rozjeli dobrou zábavu. Uživatelé si pozpěvovali známé písničky, někteří zahodili ostych a dokonce si i zatančili. Odpoledne se opravdu vydařilo a každý odcházel do svého pokoje s dobrou náladou a spokojeným bříškem.

Velkou akcí tohoto měsíce bylo také vystoupení, které spolupořádá náš pečovatel Ota a nazýváme si ho Kavárnička s živou hudbou. Vydali jsme se tedy do Doubické bašty, kam nám přijela zahrát živá hudba. Toto odpoledne se může právem připojit k těm vydařeným, na které budeme mít všichni pěkné vzpomínky.

Ke konci měsíce jsme si i zasportovali, kdy pro nás bylo připraveno sportovní dopoledne. Zvládli jsme různé soutěže a zahráli si všelijaké hry. Pro ty nejlepší byly připraveny i drobné ceny, ale oceněni za svou účast byli všichni dobrou náladou. A opět jsme slavili, tentokrát své 69. Narozeniny oslavila dlouholetá klientka, která by se pro ostatní rozdala a nechala si připravit velice hezkou oslavu se spoustou dobrot. Nemohli chybět gratulanti z řad zaměstnanců a samozřejmě i z řad přátel oslavenkyně. Všichni jsme si připili na zdraví a užili si další vydařenou oslavu.

Na všechny fotografie se můžete podívat ZDE