Ze života DZR – srpen

By | 10.10.2016

Tento krásný letní měsíc jsme zahájili již tradiční návštěvou u naší milé rehabilitační pracovnice Marcelky na Studánce. Prohlédli jsme si domácí zvířata, jako byli ovce, slepice, králíci a prasátko. Dále jsme se šli občerstvit kávou, moučníkem, pivem nebo vínem. Toto pěkné posezení jsme si užívali společně se seniory z domova Šluknov a příjemně si popovídali a pobavili se. Před obědem jsme se vrátili odpočatí a nabytí energií zpět domů.

Dalším krásným výletem pro nás byla návštěva varnsdorfského pivovaru ,,KOCOUR“, kde nám nabídli pestrou paletu pivních speciálů od tradičních ležáků až po nejrůznější svrchně kvašené speciály. Mnozí z nás tyto speciality ochutnali a k dobrému pivku jsme si objednali topinky s ostrou směsí a ti co pivu neholdují, ochutnali výbornou kávu s palačinkou. Prostředí pivovaru i jeho okolí se nám velice líbilo a těšíme se na další návštěvu.

V polovině měsíce jsme se jeli osvěžit do nedaleké cukrárny v Jiřetíně. Po výborném občerstvení zmrzlinou a dortíky jsme nakoukli do nově otevřené Lívancovny a prohlédli si nabídku domácích džemů a dalších specialit. Po té jsme si prohlédli krásné náměstí a vyrazili zpět k domovu.

Posledním naším výletem byla návštěva sklárny „AJETO“ v Lindavě. V místní sklářské krčmě jsme nasáli ryzí sklářskou atmosféru a prožili tak ojedinělý zážitek. Sklářští mistři nabízeli také foukání skla na vlastní dech a tak jsme sledovali malé i velké, jak se zálibou pozorují výtvory, které jim vznikaly pod rukama. Na terase sklárny jsme měli možnost ochutnat pravou italskou zmrzlinu a pokochat se krásou skleněných soch a květin, které se nacházely v širokém okolí. Tato návštěva nás velice nadchla a chystáme se v nejbližší době navštívit podobnou sklárnu v Novém Boru.

Ukončení tohoto měsíce jsme pojali jako „Rozloučení s létem“ a připravili si odpolední táborák s opékáním buřtů a příjemným obohacením byl i hudební doprovod jedné z našich milých pečovatelek.

V měsíci srpnu jsme také využívali náš krásný areál k procházkám a dopolednímu cvičení, užívali jsme si příjemných terapií a relaxací, bavili se u filmů na přání a u dalších zábavných aktivit domova. Těšíme se na další měsíc, který nám přinese mnoho sportovních zážitků a také první barvy podzimu, který se pomalu blíží.

                                                   Alice, Jana a Martina

všechny fotografie naleznete ZDE