Ze života DZR – leden

By | 25.5.2016

 

Do nového roku jsme vstoupili oslavou narozenin jedné z našich klientek. Do této oslavy se zapojil i syn oslavenkyně, který se postaral o bohaté občerstvení. Ve veselé náladě se na pokoji oslavenkyně sešly její kamarádky a zaměstnanci Domova a mohla se rozjet dámská jízda. Po prvotních gratulacích jsme všichni poseděli a příjemně si popovídali. Samozřejmě nechyběl přípitek na zdraví oslavenkyně, ale i všech ostatních.

V měsíci lednu jsme také navštívili místní Dům Českého Švýcarska, kde jsme si prohlédli stálou expozici. Po takto příjemně stráveném dopoledni jsme ještě navštívili zdejší cukrárnu, kde jsme si dali něco dobrého na zahřátí.

Jedno lednové odpoledne jsme se také vydali do solné jeskyně ve Šluknově, kam se rádi jezdíme pravidelně relaxovat. Také jsme si připomněli vánoční čas na výstavě betlémů v muzeu Rumburk. Na tuto výstavu se každoročně rádi vracíme, protože je pokaždé moc pěkná.

Koncem ledna nás navštívil pan Mgr. Chroust, který si pro nás připravil přednášku o historii rozhleden v našem výběžku. Tuto zajímavou přednášku doplnil i pěknými fotografiemi. Budeme se těšit, co si pro nás připraví příště, protože jsme se dohodli, že se ještě u nějaké přednášky potkáme.

A jak jsme leden začali, tak jsme ho také ukončili. Tentokrát své narozeniny slavil náš dlouholetý klient pan Tůma. Pozval si své přátele z Domova a ke gratulantům se připojili také zaměstnanci Domova. Užili jsme si další velmi vydařené odpoledne.

Fotografie ze všech akcí si můžete prohlédnout na tomto odkazu