Ze života DZR – květen

Ve středu dne 4. 5. 2016 jsme pořádali pro naše uživatele turnaj ve cvrnkané. Turnaj se konal na hale budovy “B”
Atmosféra během celé akce byla vynikající, přátelská i bojovná. Soutěžící se navzájem mezi sebou povzbuzovali, fandili si. A o tom to také je. První tři vyhlášená místa obdržela plechovky s pivem a diplom. Ostatní uživatele obdrželi malou pozornost – sladkost, aby jim to nebylo líto. Všem se turnaj velice líbil a budeme se opět těšit.

V tomto měsíci se konal koncert ve Chřibské, kde vystupovala zpěvačka “Mára”, na kterou jsme se všichni těšili.
Zazpívala nám písně, které známe a samozřejmě také jsme si mohli na naše přání nechat zahrát.
Celý koncert jsme společně prozpívali a někteří si i zatancovali. Určitě se budeme těšit na další koncert s paní “Márou.”

Druhá květnová neděle patří všem maminkám. K této příležitosti jsme pro naše uživatele připravili zábavu.
Uživatelům přišli zahrát a zazpívat muzikanti z Mikulášovic-pan Hádek s panem Matějkou. Připraveno bylo také občerstvení – štrůdl, jednohubky, samozřejmě nesměla chybět káva, čaj či pivo nebo víno a nějaké slané chuťovky.
Všem děkujeme a přejeme krásné jarní dny.

Pěkné počasí nás nalákalo na procházku spojenou s návštěvou cukrárny. Hezky jsme si společně poseděli, dali si kávu, zákusek a někdo i zmrzlinový pohár.

Hezkého teplého počasí, které vybízelo pro práci na zahradě, využili i naši uživatelé. Truhlíky jsme společně osázeli afrikány, které nám budou zdobit naší budovu.

Pořádala se narozeninová oslava našich uživatelů, kteří měli v tento měsíc narozeniny. Sešli jsme se společně s dalšími uživateli v naší společenské místnosti, abychom si užili příjemné slavnostní odpoledne. Pro všechny přítomné uživatele jsme uvařili kávu a samozřejmě nechybělo něco dobrého k zakousnutí. Oslava to byla vydařená.

Ke konci tohoto měsíce jsme pozvali pana Chrousta k promítání a vyprávění s vlastními zkušenostmi-“Putování o Vysokých Tatrách”. Děkujeme za příjemné strávené odpoledne.

Martina, Jana, Alice

více fotografií naleznete ZDE