Ze života DZR – duben

By | 25.5.2016

Velice jsme se těšili na teplé jarní sluníčko, ale v tomto měsíci vládlo doslova aprílové počasí, kdy slunečnou oblohu střídal déšť i sníh, a tak naše aktivity probíhaly většinou uvnitř budovy.

Na přání našeho uživatele jsme nakoupili suroviny na pečení jablečného závinu a v daný den jsme se sešli v naší kuchyňce. Práci jsme si pěkně rozdělili, někdo loupal a strouhal jablíčka, druhý pracoval s těstem, další rozšlehával vajíčko a potíral jím záviny. Pak už jsme jen čekali, až se celá kuchyňka provoní krásnou a lákavou vůní. Vychladlé štrůdly jsme pak pokrájeli a pocukrovali a při kafíčku si na nich společně pochutnali.

Velmi oblíbené jsou u našich uživatelů dotykové masáže či masáže pomocí masážních pomůcek, zejména hlavy. Je hezké sledovat, jak tímto dochází k celkovému uvolnění od svalového napětí. Při propojení s aromaterapií je toto velmi příjemná relaxace těla i duše.

Jako každý rok i letos jsme přijali pozvání na Turnaj v šipkách do Libochovic. Naše tříčlenné družstvo tvořil jeden muž a dvě ženy. Přestože jsme se snažili házet na terč nejlépe, jak jen to šlo, skončili jsme až na jedenáctém, tedy posledním místě. Ale jak se říká, není důležité zvítězit, ale zúčastnit se.

Také jsme si vyjeli do nedaleké Chřibské, kde se konala kavárnička s živou hudbou. Svými krásnými písněmi nás pohladil po duši zpěvák Josef Zoch. Mnoho písniček jsme znali a tak jsme si společně s ním i zazpívali. Kdo chtěl, objednal si kafíčko či něco sladkého, každý dle své chuti. Byl to hezký zážitek, který každého obohatil…

Měsíc duben jsme nemohli zakončit jinak, než pálením čarodějnic. Měli jsme velké štěstí, že nám ten den počasí přálo. Bylo teplo a slunečno a tak jsme se sešli u našeho ohniště, kde jsme nejdříve spálili naší krásnou čarodějnici a pak si pochutnali na vynikajících opečených buřtech. Kdo chtěl, mohl tuto dobrůtku zapít nabízeným pivečkem či vínečkem. Bylo příjemně a veselo, ani se nám nechtělo domů…

Jana a Martina

Na všechny fotografie se můžete podívat ZDE