Ze života DZR – červenec

Konečně přišlo léto prozářené teplými slunečními paprsky, a tak jsme si udělali výlet do Varnsdorfu, kde jsme poseděli v oblíbené cukrárně „SLUNÍČKO“. K lahodné kávě jsme si objednali zákusek či zmrzlinový pohár, každý dle své chuti. Při jízdě autem jsme si připomněli známá místa, a tak jsme si ten den i nostalgicky zavzpomínali…

Další výlet jsme měli naplánovaný do Kamenického Šenova, kde jsme měli předem domluvenou návštěvu místní sklárny a expozice spojené s prodejnou. Tam se nám přímo tajil dech při pohledu na všechny ty krásné lustry… Někteří z nás si na památku zakoupili alespoň nějakou malou skleněnou ozdůbku. Poté jsme se přesunuli k Panské skále, kde jsme se nejprve občerstvili kafíčkem a zmrzlinovým pohárem. Kdo měl chuť, dal si i pivečko či klobásku. Společně jsme se pak vydali k samotné Panské skále zvané také „Varhany“, kde jsme se pro vzpomínku na tento den všichni vyfotili.

V horkých letních dnech jsme velmi rádi uvítali návštěvu Solné jeskyně ve Šluknově. Tam jsme si nejen příjemně zchladili svá těla, ale zároveň si i pěkně odpočinuli a za příjemné hudby zarelaxovali.

S radostí jsme přijali od manželů Šafránkových pozvání na grilování k nim do Chřibské. Této akce se zúčastnili především věřící uživatelé, jelikož součástí této návštěvy byla i mše. Na všechny čekalo bohaté pohoštění a velmi milým překvapením byla přítomnost dětí, které naše seniory vítaly v převlecích pohádkových bytostí a měly pro ně přichystané i malé divadelní představení. Bylo to nádherně prožité odpoledne a my všem, kteří nám ten den udělali krásným, moc a moc děkujeme!

Jako každý rok i letos jsme uspořádali Anenskou zábavu. Konala se na našem nádvoří pod balónky vyzdobeným stanem. Zahrát a zazpívat nám přijeli naši známí muzikanti z Mikulášovic – pan Hádek a pan Matějka. Hezky jsme se poveselili a pochutnali si na pohoštění z naší kuchyně.

Závěr tohoto měsíce jsme zakončili návštěvou krásnolipské cukrárny, kde jsme si pochutnali na výborné točené zmrzlině, kávičce či zákusku. S úsměvem na tváři jsme sledovali prázdninový ruch na našem náměstí a byli jsme rádi, že i my jsme jeho součástí…

                                                                                         Jana, Alice a Martina

všechny fotografie naleznete ZDE