Ze života DZR – červen

Začátkem tohoto měsíce jsme se rozhodli, jako již tradičně, navštívit rozhlednu Tanečnici v Mikulášovicích. Mnozí z nás tu prožívali své mládí a mají na toto místo plno vzpomínek. Bohužel restaurace u rozhledny nebyla v provozu, z toho důvodu jsme se rozhodli navštívit „zámeckou“ cukrárnu ve Šluknově, po cestě jsme se zastavili u rodného domova jedné z uživatelek, který se nachází v Mikulášovicích.

Další akcí byl pro nás náš velmi známý a oblíbený turnaj v Pétanque v Brtníkách. Naše družstvo si pěkně zasportovalo a umístilo se na předních příčkách. Konkurence byla letos velká, ale my to zvládli a těšíme se na další ročník.

V polovině měsíce jsme se zúčastnili XXIII. Olympijských her v Domově „Srdce v dlaních“ ve Filipově, součástí her byly i oslavy 45. výročí poskytování sociálních služeb. Byla to velmi příjemná akce, plná různých soutěží, jak vědomostních, tak sportovních a rozšířila naše možnosti, jak být aktivní i v našem věku. Dále zde byl velmi bohatý kulturní program a bohaté občerstvení. Největším zážitkem pro nás bylo vystoupení italského zpěváka Davide Mattioli z trojlístku Damichi. Po dni plném zážitků, jsme se v odpoledních hodinách vrátili zpět domů.

Koncem červnového měsíce jsme uspořádali turnaj v „Ruských“ kuželkách. Hrálo se na tři kola a výherci si odnesli dobroty a plno krásných momentů z průběhu hry. Tato aktivita je u nás velmi oblíbená a těšíme se na další hry, které se zde pořádají.

Měsíc červen byl pro nás velmi příjemný, využívali jsme venkovního areálu ke cvičení, sportovním akcím, zábavě, ale také k odpočinku a k relaxaci. Náš lesopark a okolí domova svádí k procházkám a k užívání sluníčka, které je pro nás příjemným pohlazením každodenního života.

                                                                                                                              Jana, Alice a Martina

všechny fotografie naleznete ZDE