Ze života DPS – září

By | 5.12.2013

Středisko Domova pro seniory Šluknov pořádal Sportovní hry a naše družstvo samozřejmě nemohlo chybět. Soutěžilo se v mnoha zábavných disciplínách. Bohužel nám chyběl malý kousek k medaili. To, ale vůbec nevadilo, protože jsme skončili na krásném čtvrtém místě a přitom se náramně pobavili.

Město Krásná Lípa, pořádalo začátkem měsíce Den Českého Švýcarska, kde byl pro všechny připraven pestrý program. Mezi jiné jsme mohli shlédnout vystoupení kapely Jarda „Walda“ Matuška, která připomněla nejznámější hity zpěváka Waldemara Matušky.

Tradičně jsme zavítali do solné jeskyně ve Šluknově. Kde každý mohl zrelaxovat své tělo a mysl. Po tomto hodinovém odpočinku jsme se vydali do cukrárny, kde si každý mohl dát něco dobrého.

Šluknovský zámek pořádal výstavu Hrady a zámky – papírové modely z dílny Ivana Zadražila. Výstava byla překrásná, každý model je detailně propracovaný, kdo nemá možnost objíždět hrady a zámky po celé ČR alespoň takto pozná krásy naší republiky. Po výstavě nesměla chybět návštěva cukrárny „Dlask“ v nynějším zámku.

Bohužel nám měsíc Září přinesl více deštivých dní a tak sportovní hry probíhaly ve vnitřních prostorách. Každý den byl prožíván aktivně. Konalo se ranní cvičení, pravidelné aromaterapie, muzikoterapie a sezení v prostředí solné jeskyňky. Protože se nám kvapem blíží podzim, začali se chystat přípravy pro výrobu dekorací.

20130918_105024

Výstava Šluknovský zámek

20130919_095349

Výstava Šluknovský zámek

DSCN4709

Zájmové a výtvarné činnosti

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Sportovní hry