Ze života DpS – září

By | 29.10.2015

Září jsme zahájili prezentací našeho zařízení na významné akci s názvem Den s Ústeckým krajem, který v pátek 4. září slavil 15 let. Na akci dorazil Přemysl Oráč a mohli jsme vidět i recesistický běh na lyžích a spanilou jízdu historických vozidel. Celou akcí provázel Vladimír Hron, který i krásně zpíval všem zúčastněným. Návštěvníci této události mohli vidět naše výrobky z kreativní dílny, ochutnat náš domácí štrůdl, nebo nahlédnout do prezentační knihy s fotkami našeho domova. Tato akce byla velmi zajímavým a příjemným zážitkem.

Dne 16. září jsme v našem domově uspořádali již III. Olympijské hry. Na tuto událost jsme se dlouho a důkladně připravovali. Hry začali prezentací družstev, kterých se přihlásilo celkem 8 a to: DpS Krásná lípa, DOZP Brtníky, DD Lipová, DSD Filipov, DD Libochovice, DpS Šluknov, DSS Nová Ves, Severka Jiříkov. Po zahájení se družstva rozešla k jednotlivým disciplínám zaměřeným na jemnou motoriku a paměťové hry. Všechna družstva předvedla krásné výkony a užila si spoustu zábavy. Po splnění všech disciplín následoval oběd a pak vyhlášení výsledků, kde jsme se umístili na krásném 1. místě, na 2. místě se umístil DD Libochovice a na 3. Místo obsadil DSD Filipov. Po vyhlášení umístění družstev k poslechu i k tanci hrála příjemná hudba. Hry jsme zakončili vystoupením břišních tanečnic z Varnsdorfu. Šťastní a unavení jsme se přesunuli domů, kde jsme vstřebávali zážitky a radovali se z vítězství. Po celou dobu fotil p. Kovač a vznikly krásné fotografie, které nám budou naše úspěchy a celé dění her stále připomínat.

V druhé polovině měsíce jsme se zúčastnili turnaje v kuželkách zvaných mölkky, konaném v Terezíně. Turnaje se zúčastnilo několik zařízení a my i přesto, že to byla naše premiéra, jsme nahráli spoustu bodů a umístili se na krásném 7. místě. Turnaj se nám moc líbil a těšíme se, až doma budeme trénovat a za rok se posuneme blíž k stupni vítězů.

Měsíc září je symbolem babího léta a tak i my jsme využívali posledních teplých paprsků a sledovali, jak slunce barví listí do podzimních barev a prostory budovy jsme také převlékli do podzimní výzdoby. Využívali jsme cvičení a perličkových koupelí, které nám nabízejí naše milé rehabilitační pracovnice. Těšíme se na další připravované akce a na nastávající předvánoční období.

                                                                                                             Alice a Jana

Fotografie z těchto akcí najdete ZDE