Ze života DpS – srpen

By | 17.9.2014

V tomto měsíci jsme naplánovali výlet do Děčína a Hřenska. Přeprava byla zajištěna výletním autobusem. Po příjezdu do Děčína jsme se nejdříve posilnili zákuskem a kávou. Po té jsme se odebrali k přístavišti, kde jsme se měli nalodit a plout až do Hřenska. Nicméně bohužel díky nepříznivému vstupu na loď, zvláště pro naše vozíčkáře, jsme museli zvolit náhradní program, který dle našeho soudu rozhodně nebyl na závadu. Navštívili jsme totiž děčínskou zámeckou zahradu, která byla velmi zajímavá a krásná. Různá zákoutí této zahrady byla klienty pozitivně hodnocena. V zahradní restauraci, která byla součástí této zahrady, jsme si dali i oběd, který byl v tomto prostředí výjimečný. Zpáteční cestu jsme zvolili vlakem, což bylo pro všechny zážitkem. Výlet se nám vydařil i počasí přálo. Ještě dlouho jsme si o této akci povídali.

Naší další akcí byla návštěva cukrárny v Krásné Lípě, která je mezi našimi klienty oblíbená. Protože někteří klienti měli narozeniny, pojali jsme tuto návštěvu tak trochu jako oslavu. Hezky jsme si společně poseděli, dali si do nosu a popovídali.

Jelikož bylo v tomto měsíci oslavenců více, naplánovali jsme si takové malé posezení i v areálu našeho domova. S klienty jsme si upekli koláč a naplánovali si společné pohoštění.

K příjemné náladě nám přišel zahrát pan Evžen Šmid na kytaru.  Všichni jsme si s chutí zazpívali. Hra na kytaru byla moc hezká a klientům se tato akce líbila. Slíbili jsme si, že nebudeme čekat na další narozeniny a tuto záležitost si zopakujeme jen tak, pro dobrou náladu. :)

Martina

OLYMPUS DIGITAL CAMERA  OLYMPUS DIGITAL CAMERA  OLYMPUS DIGITAL CAMERA  OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA  OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA  OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA