Ze života DpS – říjen

By | 5.11.2015

Začátkem měsíce jsme si udělali výlet na jedno z mnoha krásných míst NP Českého Švýcarska – Tokáň, nacházející se uprostřed lesů mezi Chřibskou a Doubicemi. V útulné lesní restauraci jsme si dali kafíčko s výborným domácím štrůdlem, někdo měl chuť na bramboráčky, jiný třeba na pivečko. Krásné prostředí na nás působilo blahodárně a po celou dobu vládla příjemná atmosféra.

Dalším pohlazením na duši byl pobyt v Solné jeskyni ve Šluknově. Je to místo, kam se pravidelně a rádi vracíme za relaxací. Solnou jeskyňku tentokrát s námi navštívili i naši noví uživatelé, kteří byli příjemným prostředím doslova okouzleni a nadšeni.

Vyjeli jsme si i zasportovat, a to do Libochovic. Jako každý rok jsme byli pozváni na Turnaj v kuželkách. Snažili jsme se podat co nejlepší výkon a zároveň si hru hezky užili. Ze 17 soutěžních družstev jsme se nakonec umístili na pěkném 7. místě. Domů jsme odjížděli spokojeni a s hezkými zážitky.

Také jsme přijali pozvání do místního Domu s pečovatelskou službou, kde nás lektorka Hanka Štroblová seznámila s dotykovou terapií. Jednotlivé cviky masáží jsme si na sobě vzájemně i vyzkoušeli a těšíme se, až se celou sestavu naučíme a budeme ji provozovat i u nás.

DpS Šluknov pořádal sportovní den a tak nás vyzvali, ať se přijedeme k nim pobavit. Soutěžilo celkem pět družstev, některé disciplíny jsme znali, jiné ne. Den se šluknovskými seniory jsme si hezky užili a zároveň měli radost ze získaného 2. místa!

Poslední naší akcí bylo „štrůdlování“.  Sešli jsme se v naší kuchyňce a z připravených surovin jsme si upekli zlatavé a krásně voňavé jablečné záviny. Po vychladnutí jsme je pokrájeli a na společenské místnosti si na nich nejen tvůrci, ale i ostatní, pochutnali.

Během měsíce jsme vyráběli podzimní věnečky, kterými jsme ozdobili naše vchodové dveře. Podzimními tóny jsme si vyzdobili i truhlíky v našich oknech.  Z krásně zbarvených javorových listů jsme tvořili růžičky a ty pak dále aranžovali s ovocem pro radost nám všem. Také jsme se nechali hýčkat naší milou pedikérkou a pro dobrý pocit se nechali zkrášlit od naší kadeřnice.

                                                                                          Jana a Alice

Fotografie ze všech akcí si můžete prohlédnout ZDE.