Ze života DpS – prosinec

Poslední měsíc v tomto roce jsme prožili v příjemné předvánoční a vánoční atmosféře. Upekli jsme si vánoční cukroví, udělali jsme si domácí vaječný koňak, nazdobili jsme vánoční stromky a těšili se na vánoční pohádky a na všechny akce, které nás čekají.

V prvním týdnu k nám přijely děti z Dětského domova v Lipové, které nám zahájily naše Adventní koncerty. Za doprovodu dvou kytar nám zazpívaly krásné vánoční písně. Ty známé si senioři rádi zazpívali s nimi. Odměnou jim byl velký potlesk, spokojený úsměv, někde i ta slzička a samozřejmě také sladké pohoštění do jejich bříšek.

S mikulášskou nadílkou k nám přišly v krásných převlecích studentky ze SOŠ Šluknov, které nás obdarovávaly nejen sladkostmi, ale i úsměvem, proto jsme se s nimi rádi na památku fotografovali. Ten samý den k nám ještě zavítaly děti z tanečního souboru „Lila rosa“ a předvedly nám romské tance. Sklidily velký obdiv a to nejen u našich seniorů.

Na II. Adventní koncert k nám přijeli žáci ze Speciální základní školy v Rumburku. Doprovázeni tahací harmonikou a klávesy nám zazpívali krásné pásmo vánočních koled, zatancovali i zarecitovali několik básní. Nakonec rozdávali vlastnoručně vyrobená vánoční přáníčka, kterými naše seniory velmi dojímali.

III. Adventní koncert zazněl v podání studentů ze SOŠ Šluknov. Zpěvem i hrou na kytaru je doprovázel pan Anděl. Andělsky zněly i všechny jejich vánoční písně. V tu chvíli jakoby se člověk ocitnul v nebi… i oni byli odměněni velkým potleskem a sladkým pohoštěním z naší kuchyně.

Nakonec k nám přišly malé dětičky z místní Mateřské školky, které tak svým vystoupením zakončily naše Adventní koncerty. S paní učitelkou, která je doprovázela na klávesy, nám zazpívaly ty nejznámější vánoční koledy. Roztomilý dětský hlásek byl pohlazením našich duší.

V tomto měsíci jsme ještě uspořádali slavnostní oslavu 95. narozenin paní Jiřiny Markové. Kromě přítomného personálu s gratulací za ní přijeli i zástupci z Krajského úřadu, zastupitelé města Krásná Lípa a vedení našeho domova. Naše oslavenkyně byla doslova zaplavena nádhernými květinami! Neskrývanou radost a velké dojetí měla i z krásného dvoupatrového dortu, který jí upekli v naší kuchyni. Po slavnostním přípitku všichni ochutnali z nabízených dobrot. Celá oslava proběhla v příjemném duchu.

Poslední naší akcí byla Silvestrovská zábava, na kterou jsme se velmi těšili. K tanci a poslechu nám přijeli zahrát naši známí muzikanti – pan Hádek a pan Matějka z Mikulášovic. Kuchaři z naší kuchyně nám připravili bohaté pohoštění, každý si mohl vzít dle své chuti. Bylo to velmi pěkné zakončení tohoto roku a my všichni si vzájemně přáli jedno jediné – ať jsme zdraví a můžeme společně zažívat ještě mnoho hezkých chvil…

Více fotografií naleznete na našem profilu na stránkách Rajče.cz

                                                                                            Jana a Alice