Ze života DpS – prosinec

By | 28.1.2015

V posledním měsíci tohoto roku jsme měli velmi napilno. Každý týden se pořádal adventní koncert, abychom uživatelům navodili tu správnou předvánoční atmosféru.

Naši sérii adventních koncertů jako první otevřeli studenti ze Střední lesnické a sociální školy Šluknov, se kterou spolupracujeme i v rámci studentských praxí. V čele s panem Andělem (příhodné to jméno), který studenty doprovázel na kytaru, zazpívali pásmo vánočních koled. Uživatelé byli s vystoupením spokojeni i díky skvělému občerstvení z naší kuchyně.

První prosincový týden patřil i Mikulášské nadílce, kterou opět měli ve své režii studenti ze šluknovské střední školy. Seniorům přišel popřát hezké vánoční svátky a vykouzlit úsměv na tváři čert, anděl a Mikuláš a každého obdaroval balíčkem plným dobrot.

Druhý adventní koncert patřil dětem z rumburské Speciální základní školy. Žáci měli připravené pěvecké vystoupení obohacené o orientální a hip-hopový tanec. Naši senioři je odměnili zaslouženým potleskem, za který od dětí dostali ještě jimi vyrobená vánoční přáníčka, ze kterých měli upřímnou radost.

Dalším obohacením předvánočního času bylo posezení s panem Evženem, který zavítal i se svými studenty. Připravili si společně pěkný program, kdy se hrálo na kytaru a zpívaly se vánoční koledy. Abychom se jim nějak odměnili, připravili jsme malé občerstvení, které dodalo tomuto odpoledni tu správnou adventní atmosféru.

Za třetí adventní koncert můžeme poděkovat studentům ze Střední zdravotnické školy v Rumburku, jenž k nám zavítali se svým programem plným koled, které jsme si s chutí zazpívali s nimi.

Jako posledními vystupujícími na čtvrtém adventním koncertu byly děti z Dětského domova v Lipové, kteří přijeli se svými vychovateli a zazpívali nám pěkné vánoční písničky, jenž byly hezkou tečkou adventního období.

Volné chvíle mezi koncerty patřily sledování filmů, pohádek, poslouchání a zpívání koled a také povídání o Vánocích.

Na konec roku byla uspořádána Silvestrovská zábava se spoustou dobrého jídla a pití a k tomu všemu hudební doprovod od pana Hádka a pana Matějky. Myslíme, že to bylo pěkné zakončení starého roku.

Všem našim obyvatelům i zaměstnancům bychom chtěli popřát úspěšný vstup do nového roku a lepší zítřky!

Martina

I. Adventní koncert – SOŠ Šluknov

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Mikulášská nadílka

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

II. Adventní koncert – speciální ZŠ Rumburk

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

III. Adventní koncert – SZŠ Rumburk

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

IV. Adventní koncert – DD Lipová

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Silvestrovská zábava

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Oslava narozenin klientky

OLYMPUS DIGITAL CAMERA