Ze života DpS – listopad

Začátek měsíce jsme zahájili pravidelnou schůzí obyvatel. Toto setkání s vedením domova a sociální pracovnicí je pro nás vždy přínosem, pro naše názory a dotazy týkající se našeho života v domově.

Dne 2. listopadu jsme se sešli na společenské místnosti, abychom s láskou a úctou zavzpomínali na naše blízké, kteří s námi už bohužel nemůžou být.

Dále jsme navštívili dům s pečovatelskou službou, kde jsme zdokonalovali dotykovou terapii, tentokrát šíje, krku a dlaní. Moc se nám tyto techniky líbí pro jejich jednoduchost a účinky uvolnění.

V polovině listopadu jsme navštívili cukrárnu ,,Sluníčko“ ve Varnsdorfu. Pochutnali jsme si na dortíku a na dobré kávě a poseděli v příjemném a milém prostředí.

V třetím týdnu jsme se vypravili na projížďku Kytlicemi, kde mnozí z nás prožili své mládí, zavzpomínali jsme si na krásná mladá léta a zajeli se podívat na námi velmi dobře známá místa. Jako ukončení tohoto pěkného výletu jsme navštívili hospůdku ,,Pod Kaštany“ v nedaleké České Kamenici, kde na nás čekalo vychlazené pivko a pěkné posezení, s dobrou náladou jsme se vrátili v podvečer domů.

Po celý listopad jsme vyráběli adventní věnce, svícny a vánoční dekorace, které jako již tradičně prezentujeme na Magistrátu města Ústí nad Labem. Dále jsme se moc těšili na nadcházející předvánoční období, které je pro nás nejkrásnějším zpestřením tohoto roku.

Více fotografií naleznete na našem profilu na stránkách rajce.cz

Alice a Jana