Ze života DpS – leden

By | 24.2.2015

Začátkem ledna jsme navštívili místní Dům Českého Švýcarska, kde se v tomto čase konala prodejní výstava obrazů od manželů Součkových z putování po Asii. Velké fotografie zachycující život tamních obyvatel byly fascinující, bohužel nebyly přístupné vozíčkářům. Všichni jsme ale měli možnost shlédnout úžasný film o zdejší přírodě zvaný „Krajina tajemství“. Šli jsme se podívat i na stálou interaktivní expozici, která nám umožnila nahlédnout do nejskrytějších zákoutí místní přírody. Součástí expozice jsou i různé interaktivní exponáty, jako např. větrný mlýn, lososí cesta, labyrint v krajině či virtuální let horkovzdušným balonem. Nakonec jsme si šli ještě posedět do místní cukrárny, kde jsme nad lahodnou kávou vstřebávali příjemné pocity z pěkných zážitků…

Jako každý rok se v rumburském muzeu konala výstava betlémů, kterou jsme si ani my nenechali ujít. V letošním roce bylo prezentováno na 60 betlémů! Mohli jsme shlédnout tradiční stavěcí a skříňové betlémy, betlémy z papíru, šustí, perníku i vosku. V hale muzea jsme viděli nejstarší exponát betlémové sbírky – skříňový hornický betlém s postranními křídly. Obdivovali jsme i krásné obrazy, a to i od našeho krásnolipského malíře Augusta Frinda. Hezky prožité odpoledne jsme zakončili v příjemném prostředí rumburské cukrárny.

Ve druhé polovině ledna jsme v našem zařízení uspořádali pro naše uživatele Turnaj ve cvrnkané. Hrálo se o plzeňské pivo, a tak účast byla veliká. První tři byli odměněni i diplomem a všichni ostatní malou sladkou odměnou. Všichni hráli s radostí a to je to nejdůležitější!

V posledním týdnu jsme si udělali zábavné dopoledne při hádání předmětů. Každý předmět si uživatelé nejprve důkladně prohlédli a poté hádali správnou odpověď ze tří možných variant. Nejen jsme si tedy zapřemýšleli, zažili jsme i spoustu legrace!

Každou středu k nám pravidelně docházely pracovnice z Schrödringerova institutu, které s našimi uživateli malují či tvoří jednoduché výrobky. Využili jsme služeb kadeřnice i pedikérky, na kterou se naši uživatelé vždy těší pro její milý a laskavý přístup. V kuchyňce jsme si upekli jablečné záviny a usmažili si bramboráky. S dortem jsme popřáli co nejvíce zdraví těm uživatelům, kteří v tomto měsíci oslavili své narozeniny.

Jana a Alice

Dům Českého Švýcarska

OLYMPUS DIGITAL CAMERA   OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Výstava betlémů Rumburk

OLYMPUS DIGITAL CAMERA   OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA   OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Turnaj ve cvrnkané

OLYMPUS DIGITAL CAMERA   OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Poznávání předmětů

OLYMPUS DIGITAL CAMERA   OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Schrödringerův institut

OLYMPUS DIGITAL CAMERA   OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Volnočasové aktivity na společenské místnosti

OLYMPUS DIGITAL CAMERA   OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Kuchařinky v akci

OLYMPUS DIGITAL CAMERA   OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA   OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA   OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Oslava narozenin

OLYMPUS DIGITAL CAMERA