Ze života DpS – květen

V tomto měsíci jsme měli v plánu jet se podívat do ZOO Chleby. Nicméně nepřízeň počasí nám tyto plány překazila.

Zvolili jsme tedy náhradní program na tuto akci a navštívili jsme baziliku Pany Marie ve Filipově, kde jsme se zúčastnili mše svaté. Klientům se změna plánu líbila a byli spokojení.

Stejně tak jako každý měsíc jsme strávili několik chvil s pracovníky institutu, kteří si pro nás připravili opět velmi pestré a zábavné činnosti, například vybarvovaní mandal a vytvoření originálních motivů na hedvábné šátky. Výrobky jsme si mohli ponechat pro své potěšení.

Byli jsme také pozvání na exkurzi do DZR Palmovka, kde jsme se stali návštěvníky velikonoční výstavy. Sice opožděné J, ale velice zajímavé a inspirující.  Pracovnice volnočasových aktivit nás prováděla dílnami pro různé činnosti, které mohou využívat klienti tohoto zařízení. Strávené dopoledne bylo skutečně velmi poučné.

Poslední akcí tohoto měsíce byl výlet do Chřibské, kde jsme navštívili kostel sv. Jiřího, kde se konala mše svatá spojená s vysvěcením sochy.  PO této akci jsme se společně odebrali na náměstí, kde byla socha vysvěcena. Tento výjezd jsme zakončili příjemným posezením v restauraci u kávy. Panovala velmi příjemná atmosféra a pro tentokráte nám i počasí bylo nakloněno.

Martina

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA