Ze života DPS – únor

By | 13.3.2014

Uživatelé měli velký zájem vidět koncert Josefa Zocha, který se konal Na Vlachovce v Praze. Přesto, že cesta byla dlouhá a návrat byl v pozdních hodinách. Zážitek s koncertu je nezapomenutelný, zpívali se známé i neznámé písně, tančilo a to všechno v krásném prostředí.

Navštívili jsme zámeckou zbrojnici ve Šluknovském zámku. Uživatelé viděli cínové vojáčky, děla a jiné druhy historických zbraní. Přesto, že výstava byla malá, velmi se líbila. Po zhlédnutí, jsme tradičně zavítali do místní cukrárny „Dlask“.

V kinosále města Krásná Lípa byla na programu poutavá přednáška o Bulharsku, kterou prezentoval cestovatel, novinář a fotograf Tomáš Kubeš. Dozvěděli jsme se o pohoří, kultuře a dalších jiných zajímavostech této země.

Přáním uživatelů je zhlédnout okolní města a obce Šluknovského výběžku. Tentokrát byla naplánována trasa Krásná Lípa, Horní a Dolní Podluží a Jiřetín pod Jedlovou. Projeli jsme každou uličku a přitom si vyprávěli o místech, které jsme znali. Konec projížďky nemohl chybět v naší oblíbené cukrárně „Sluníčko“.

Domov pro seniory Šluknov pořádal již tradiční Masopustní zábavu, kde jsme byli pozváni. Tam jako pokaždé panovala příjemná atmosféra. K vidění byli tyto masky; Čarodějnice, ježek, dinosaurus, princezny, upír a spousta dalších jiných. Tento den, byl opravdu krásný, bylo nám nabídnuto mnoho pohoštění a nechyběla skvělá hudba, u které si všichni zatančili a zazpívali. Těšíme se na další takto vydařenou zábavu.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Sportovní hry

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Výtvarná činnost

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Sportovní hry

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Výtvarná činnost

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Masopustní zábava Šluknov

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Masopustní zábava Šluknov