Ze života DpS – červen

V měsíci červnu jsme navštívili varnsdorfské divadlo, kde jsme se zúčastnili představení Podivné návraty od divadelní skupiny Hraničář. Představení bylo velmi komediální a poutavé a všem se nám moc líbilo.

Další akcí v tomto měsíci byl celodenní výlet do ZOO Chleby  u Nymburka, kde jsme mohli shlédnout velice zajímavou expozici zvířat. Zoo je sice prostorově menší než jsme zvyklí, nicméně o to útulnější a uspořádanější. Poté jsme  se jeli podívat k Bučickém mlýnu, kde jsme se také občerstvili v místní restauraci a výborně se naobědvali.  V tomto okolí jsme také využili  možnosti procházky a navštívili rybník, který byl ve velmi krásném a klidném prostředí. Místní lidé nás provedli  bývalou stodolou ze které udělali velmi pěknou a útulnou hospůdku. Počasí bylo jedinečné, sluníčko nám svítilo a na zpáteční cestě nás hřáli příjemné zážitky.

Návštěva kozí farmy , která byla naplánovaná také na tento měsíc, proběhla zhruba v jeho polovině. S klienty jsme navštívili kozí farmu v Horním Podluží, kde nám bylo umožněno nahlédnout do zákulisí farmy. Byly jsme svědci toho, jak se dojí kozy, vyrábí sýr a čím jsou tyto záležitosti pro nás prospěšné. Navíc jsme mohli kozičky i pohladit a nakrmit a tak blízký kontakt byl velmi příjemný a poučný. Celou akci jsme zakončili v místní prodejně, kde jsme si mohli dobroty z kozího mléka zakoupit a ochutnat.

Kávičku s malým občerstvením jsme si dali ve Slávii a pak už nás čekala jen cesta domů.

Poslední akcí v tomto měsíci byl výlet do Doubice. Na tomto místě nás zaujali vyřezávané postavy, kterých každý rok přibývá a  myslíme si, že je to v současnosti největší galerie vyřezávaných soch v ČR.  Po důkladné prohlídce, kde nás snad ze všech soch nejvíce zaujali postavičky z pohádky o Rumcajsovi a to sám Rumcajs, Cípísek a Manka jsme  se občerstvili v místní vyhlášené hospůdce a odjížděli jsme s dobrou náladou.

Jako každý měsíc nás navštívily dobrovolnice ze Schrödringerova institutu a předvedly nám něco ze své tvorby. Průběžně probíhalo pravidelné cvičení s našimi pracovnicemi z pohybové aktivizace, s Janou a Marcelou.

Martina

OLYMPUS DIGITAL CAMERA  OLYMPUS DIGITAL CAMERA                          

OLYMPUS DIGITAL CAMERA  OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA  OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA  OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA  OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA  OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA Obraz0571Obraz0640 Obraz0711  Obraz0720Obraz0724  Obraz0725  Obraz0729Obraz0732 OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA  OLYMPUS DIGITAL CAMERA