Ze života DpS – březen

By | 19.5.2014

V tomto  měsíci nás opět přišli navštívit ze  Schrödingerova institutu pedogogičtí pracovníci, kteří pro nás měli připravený program v podobě rukodělné činnosti. Tentokrát jsme si mohli vyrobit velikonoční vajíčko z hlíny, které jsme si mohli ozdobit dle vlastních představ a fantazie.  Toto odpoledne bylo velmi vydařené a odpoledne se nám líbilo.

V tomto měsíci u nás také proběhla oslava MDŽ. K dobré náladě nám přišli zahrát a zazpívat děti z dětského domova Lipová. Bylo to krátké, ale přesto pěkné a zábavné. Klientům byly předány malé dárečky jako pozornost, které děti vyrobily.

Masopustní zábava, jenž se konala také v tomto měsíci se vyznamenala výborným a stylovým občerstvením. Například jitrničky, jelítka, tlačenka zkrátka veškeré dobrůtky, které k danému patří. K poslechu nám hrála hudba z Mikulášovic pan Hádek s panem Matějkou. Zábava byla podařená a klienti byli spokojeni.

V tomto měsíci jsem si také společně s klienty upekli vlastníma rukama šátečky  plněné marmeládou, které jsme si potom také snědli a uvařili k tomu dobrou kávu. Všem moc chutnalo o to víc, že to bylo okořeněné vlastními silami.

Přišli k nám také studenti z rumburského gymnázia, kteří si pro klienty připravili různé zajímavé kvízy. Mezi mnohými byl také  kvíz pořekadlo se kterým již mají naši klienti zkušenosti a mají ho velmi rádi. Kvíz spočívá v tom, že na papírcích, které jsou nastříhány je vždy jen polovina pořekadla, které se musí spojit s patřičnou druhou polovinou daného pořekadla.

Dalším zážitkem tohoto měsíce byla oslava narozenin jednoho našeho klienta. Klient k pohoštění připravil chlebíčky a zákusky. Potom jsme zorganizovali společné posezení v centrální hale a oslavu samotnou.

Naší poslední akcí v tomto měsíci byla velmi oblíbená cvrnkaná v DD Libochovice.

Na tuto akci se klienti velmi těšili, protože organizace a prostředí ve výše zmíněném zařízení je velice příjemná.

Celý den byl parádní a naše umístění také nebylo tak špatné. Jednalo se o 8. místo z celkem 13 družstev. Stejně jako vždy bylo pro nás připraveno připraveno pohoštění a svačinka, poté jsme přistoupili k soutěži samotné. Doba do vyhlášení výsledků uběhla velice rychle díky výbornému obědu, který byl pro nás připraven.

Celý den byl vydařený a na klientech byla vidět spokojenost.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA   OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA   OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA   OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA   OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA   OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA   OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA   OLYMPUS DIGITAL CAMERA