Ze života DOZP – září

By | 3.10.2014

V prvním týdnu měsíce září jsme využily pěkné počasí a v areálu naší zahrady jsme uspořádaly turnaj v pétanque. Naše uživatelky neustále vzpomínají na soutěžení v pétanque v Brtníkách, a tak jsme se snažily se zdokonalit, abychom v příštím roce byly ještě o něco více zdatnější. Zažily jsme opět spoustu radosti i legrace.

Tak jako každý rok i letos jsme se vypravily do Háje u Duchcova na XI. ročník festivalu „Hájský kohout“. Tentokrát jsme vystupovaly s hrou na tahací harmoniku a doprovodem s dřívky, bubínky a chrastidly. Pečlivě jsme nacvičovaly krátké pásmo známých písní a melodií, které jsme to odpoledne v Háji všem zahrály. Odměněny jsme byly velkým potleskem, což nás všechny velmi potěšilo. Byly jsme rády, že jsme se po roce opět mohly vidět s našimi bývalými uživatelkami.  Kromě medailí, dortu a pamětního listu jsme si domů přivezly mnoho krásných zážitků na tento pěkný den.

Moc rády jsme přijaly pozvání na Sportovní den v DPS Šluknov, který se tradičně koná v polovině září. Po úvodních projevech organizátorů byl slavnostně zažehnut tzv. olympijský oheň. A pak vypuklo sportovní zápolení. Soutěžilo se např. v házení šiškami do kbelíku, v hledání mušliček v písku, v oblékání panny na čas, házení kroužků na cíl, cvrnkání kuliček, házení šipkami, párování ponožek apod.  Na závěr byla připravena soutěž i pro ty, kdo uživatele doprovázel, a sice – co nejrychleji ústy zasunout špagetu do brčka, a to bez pomoci rukou. Na každém stanovišti jsme si užily spoustu legrace. Když jsme dosoutěžily, čekal na nás výborný oběd a pak jsme s napětím jen čekaly na sečtení bodů a vyhodnocení družstev. Naše snažení sice na medaili nestačilo, ale i tak všechny uživatelky dostaly balíček s drobnými dárky za odměnu. Po vyhlášení vítězů a předání cen po celé odpoledne hrál a zpíval pan Jarda Porta a to naše uživatelky využívaly nepřetržitě k tanci. Po celou dobu bylo podáváno pestré občerstvení, což bylo velmi milé. Všem, kdo se na tomto Sportovním dni podíleli, patří veliký dík.

Za pěkného podzimního dne jsme si udělaly výlet do Kytlic u České Kamenice, kde jsme se vypravily do lesního divadla. Cestovali jsme vlakem tam i zpět, což byl pro nás opět hezký zážitek, neboť vlaky na této trase – tzv. „žraloci“ jsou opravdu velmi pohodlné, ba přímo luxusní. Počasí nám přálo, téměř celou cestu nám nad hlavou svítilo sluníčko. Pří cestě do lesního divadla jsme našly i několik hříbků. Lesní divadlo v Kytlicích je hezké a pěkně udržované. Byly jsme rády, že jsme opět poznaly nové místo. Domů jsme se vracely spokojeny z hezky prožitého odpoledne v přírodě.

Koncem září jsme se vydaly do Šluknova do solné jeskyně. Moc jsme se tam všechny těšily. Poležely jsme si všechny při relaxační hudbě a zároveň při poslechu zvuků šumění potůčku. Všechny jsme se nádherně zklidnily a některé z nás i na pár okamžiků usnuly. Byl to pro nás velmi silný zážitek, na který budeme dlouho vzpomínat.

Jana a Jiřka

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA  OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA   OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA  OLYMPUS DIGITAL CAMERA  OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA  OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA  OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA  OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA  OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA  OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA  OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA  OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Obraz0778  Obraz0780 

Obraz0790  Obraz0793 Olympiáda Šlk  Olympiáda Šlk1

OLYMPUS DIGITAL CAMERA  OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA  OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA  OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA  OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA  OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA  OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA  OLYMPUS DIGITAL CAMERA  OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA  OLYMPUS DIGITAL CAMERA  OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA  OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA  OLYMPUS DIGITAL CAMERA