Ze života DOZP – září

By | 19.10.2015

Den s Ústeckým krajem zaplnilo stovkami příchozích na Mírové náměstí. Slavilo se 15 let od jeho založení. Přijel osobně se podívat Praotec Čech. Mohli jsme také shlédnout litvínovské hokejisty s pohárem pro mistra ligy, prohlídku historických vozidel a mnoho dalšího.

Náš stánek obdivovali kolem jdoucí obyvatelé, kteří si naše výrobky fotili i natáčeli. Byli našimi věcmi okouzleni a my jsme měli dobrý pocit, že se jim líbily.

Jedno pěkné odpoledne  jsme se sešli s obyvateli  ve společenské místnosti, kde jsme udělali hudební  odpoledne s harmonikou. Bylo přitom nejen společensky příjemným posezením, ale i formou muzikoterapie.

V našem areálu Domov pro seniory Krásná Lípa, proběhly 3. Sportovní Olympijské hry- dne 16.9.2015.

Úvodem nás uvítala pí. ředitelka Mgr. D. Hluchá. Nejprve nás čekalo bohaté občerstvení v podobě koláčů, chlebíčků, ovoce a nechyběla ani kávička, svařáček a jiné nápoje. Soutěžilo se v několika nelehkých disciplínách…např. ruské kuželky, poznej zvíře, věšení prádla, cvrnkaná, foukaná a několik dalších. Všechny disciplíny se nám dařilo plnit ve velice rychlém tempu. Poté jsme čekali na ostatní týmy až dosoutěží. Po obědě následovalo sčítání  bodů, takže jsme čekali netrpělivě až bude vyhlášení. Při vyhlášení výsledků jsme zjistili s velkým překvapením, že jsme se umístili na 1.místě z 8 družstev. Všichni jsme měli neskutečnou radost a těšíme se společně na další Olympijské hry.

Sešli jsme se ve společenské místnosti, kde jsme si zahráli společenské hry a to oblíbené ,, Člověče nezlob se“, pexeso.  Všichni se u hrách velmi dobře bavili. Poté byl každý hráč, co hru dohrál, odměněn malou dobrotou. Uživatelé byli akcí nadšeni.

Martina Špačková

Všechny fotografie si můžete prohlédnout ZDE