Ze života v DOZP – září

By | 24.10.2013
Dovolená Jablonecko

Dovolená Jablonecko

Měsíc září pro nás začal velmi příjemně, a to proto, že naše dvě uživatelky slavily svoje narozeniny. A jak je naším zvykem, samy jsme si v naší kuchyňce upekli jablečný koláč a dort a odpoledne za doprovodu reprodukované hudby jsme patřičně slavily tancem, zpěvem, předáváním dárků, gratulací a obecného veselí.

Krásný den jsme zažili na sportovních hrách, které se konaly ve Středisku Domova pro seniory Šluknov. Bojovali jsme v 10 disciplínách, zúčastnilo se 6 družstev. Velmi zajímavou a pro nás neznámou disciplínou bylo „ježkování“, kde bylo úkolem zatloukat hřebíky do dřeva. To jsme zvládli úplně všichni a měli jsme velkou radost, že se nám tak dařilo. Po celý den pro nás bylo připraveno bohaté občerstvení, počasí nám také přálo a hlavně jsme si vzájemně změřili síly a každý si odnesl mnoho pěkných zážitků. K tanci a poslechu hrála živá hudba a tento den se velmi vydařil.

V první polovině září jsme se vydali na soutěžní den s názvem „Lobendavský šikula“. Soutěžili jsme v mnoha různých disciplínách, a i když jsme se moc snažili, vybojovali jsme 14. místo. I tak jsme byli obdarováni pamětním listem a dárečkem na památku. Měli jsme možnost si prohlédnout výtvarnou dílnu, kde jsme získali další inspiraci pro naše budoucí tvoření. Odpoledne nám hrála živá hudba, shlédli jsme drezúru několika   psů, pochutnali si na výborném občerstvení a setkali se s několika svými známými z jiných ubytovacích zařízení. Nejdůležitější bylo, že se celý den vydařil a budeme se těšit na příští ročník.

Ve druhé polovině září se konal v Háji u Duchcova 10. ročník festivalu „Hájský kohout“. My jsme letos přijeli předvést břišní tanec, na který jsme pilně nacvičovali. A dle dlouhého potlesku soudíme, že se naše představení velmi líbilo. Protože už byl chladný a sychravý den, zahřívali jsme se všichni průběžně kávou, čajem a hlavně tancem, k němuž hrála každou chvíli jiná kapela. Za svůj výkon jsme při předávání cen obdrželi keramického kohouta, kokosový dort s obrázkem kohouta, pamětní listy, medaile a nějaké pamlsky. Mohli jsme se také pomazlit s pejskem, kterého používají ke canisterapii, což jsme využili všichni.

Koncem měsíce jsme měli naplánovanou dovolenou se šesti uživatelkami na Jablonecku, na farmě Vyšehrad v Janově. Dlouho jsme se připravovali a těšili.  Povídali jsme si, co by kdo chtěl na dovolené zažít a co lze uskutečnit.  V místě ubytování nás přivítalo několik zvířátek, což nás velmi potěšilo. V dáli se pásli koně a krávy, po dvorku pobíhalo několik slepic a k našemu autu se seběhlo několik koček a dva oslíci, kteří se pohybovali po celé farmě naprosto volně. A kolem jsme byli obklopeni nádhernými lesy a krásnou přírodou. Chodili jsme na houby a dokonce jsme našli i pár borůvek. Stravování jsme si připravovali sami, jen na oběd jsme zašli dvakrát do centra Jablonce. Na chatě se každý z nás zapojil do potřebných domácích prací a všem se nám to líbilo.  Protože jsme byli ve městě, které je světoznámé výrobou bižuterie, tak i my jsme navštívili několik prodejen s bižuterií pokochat se pohledem na nepřeberné množství šperků. A ženy – parádnice se v nás nezapřely. Některé z nás si nějaké bižuterní suvenýry i zakoupily. Jediný den, kdy nám přálo počasí, jsme využili k navštívení Petřínské rozhledny a krásného pohledu na celé město a široké okolí. Velmi pěkná byla výstava naaranžovaných dýní, které ztvárnili žáci Základních škol, a dýně byly rozprostřené na velké ploše před Domem vína.  V jednom z deštivých dní jsme navštívili velmi zajímavou výstavu modelů lodí a jiných dopravních prostředků (vláčků, autobusů, aut apod.) v jabloneckém Eurocentru. Navštívili jsme spoustu zajímavých míst a na tyto společné dny budeme dlouho rádi vzpomínat.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Lobendavský šikula

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Pečení dortu na oslavu narozenin

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Hájský kohout