Ze života DOZP – únor

By | 14.3.2014

Na počátku měsíce února jsme si vyjeli do varnsdorfského městského divadla na představení „O medvědu Ondřejovi“.  Herci veselou pohádkou dokázali plně zaujmout jak dětského, tak dospělého diváka. Poděkováním jim byl pohled do rozzářených očí a usměvavých tváří.

V polovině měsíce jsme oslavili svátek Svatého Valentýna, a to tak, že jsme vyráběli spoustu srdíček, jimiž jsme vyzdobili vše, co nás obklopuje. A hlavně – pořádně jsme si zatančili při hudbě.

Oslavili jsme také narozeniny několika uživatelek a tento slavnostní den jsme si zpestřili tím, že jsme si sami vařili puding a ozdobili ho šlehačkou.

Do místní knihovny jsme vrátili vypůjčené knížky a další jsme si přinesli a hned se dali do předčítání a do prohlížení.V průběhu celého měsíce jsme kreslili, vystřihovali a vyráběli výzdobu a masky na blížící se masopustní zábavu.

Předposlední únorový den jsme přijali pozvání do Domova pro seniory ve Šluknově na masopustní zábavu.  Pastvou pro oči byly stoly plné všelijakých dobrot – tlačenky, jitrničky, jelítka, rajčátka ve tvaru květin a k tomu koblížky a další sladkosti.  To vše se na nás přímo smálo.  K tanci a poslechu hrála známá skupina Rytma z Mikulášovic.  A parket byl neustále plný.  Všichni měli na sobě masky, což jen umocnilo všeobecné veselí.  Masopustní zábavu jsme si všichni naplno užili a domů jsme se vraceli s příjemným pocitem hezky prožitého odpoledne.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Oslava narozenin

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Masopustní zábava Šluknov