Ze života DOZP – srpen

By | 17.9.2014

Jeden ze srpnových dnů jsme se rozhodly jet na výlet do Jablonce nad Nisou. Navštívily jsme tam prodejnu bižuterie, kde jsme shlédly ukázku výroby náhrdelníků technikou „šitých korálků“. Celý obchůdek hrál všemi barvami korálků, všude viselo velké množství náhrdelníků, náramků, náušnic, prstýnků i jednotlivých komponentů pro výrobu šperků. Některé z nás si zakoupily náramky a prstýnky.  Na závěr tohoto výletu jsme se prošli kolem krásné jablonecké přehrady. Byl to velmi vydařený výlet.

V polovině srpna jsme se vydaly na okružní jízdu po Šluknovsku, hlavně za účelem nasbírání různých přírodnin, abychom měly dostatek materiálu na naše podzimní aranžování na chodbách a pokojích našeho Domova. Natrhaly jsme velké množství trav a květin, které pečlivě sušíme a už se moc těšíme, až je budeme používat k výtvarnému tvoření. Také jsme při našem putování měli možnost nahlédnout do kurníku a prohlédnout si zblízka slepičky, kohouty i kuřátka.

Velmi krásný den jsme prožily při tzv. „KLIKOBRANÍ“, které se konalo v sobotu 16. 8. v Kytlicích. I když počasí bylo spíše aprílové, vůbec nám to nebránilo v tom, abychom si celý den naplno užily.  Tamní uživatelé i personál k nám byli velmi milí a vstřícní. Vrchní sestra nás provedla po hlavní budově, abychom viděli, jak tamní uživatelé bydlí, kde se stravují i kde a jak tráví svůj volný čas. Po celý den hrála venku kapela „Donaha“ a jako host přijel všem zazpívat Jiří Helekal, který svými písněmi, a svým šarmem okouzlil snad všechny přítomné dámy… V areálu jsme si mohly prohlédnout a zakoupit výrobky místních uživatelů a zasoutěžit si v několika disciplínách. Měly jsme možnost vidět různé dravce a za přítomnosti chovatelky si jedno káně i pohladit. Viděly jsme raritu – prosklený úl plný včel a také ochutnaly jejich výborný med. V dílničce jsme si z hlíny vyráběly srdíčka, šneky a další dle vlastní fantazie či předlohy. Byl to nádherný den plný hudby, tance a milých lidiček kolem nás. Za pohostinnost a bohatý program po celý den patří všem zaměstnancům velký dík.

Tak jako každý rok koncem prázdnin i letos nás Agentura Pondělí pozvala na „Letní kulturní den“, který se konal v jejich prostorách v Rumburku.  Úvodem jsme shlédly divadelní představení, v němž své herecké umění předvedli uživatelé služeb AGP. Ze škály nabízených aktivit naše uživatelky nejvíce nadchlo malování křídami na dřevěné desky a malování barvami na plátno. Také je nutno poděkovat za pestré občerstvení. Bylo moc fajn se setkat se „starými známými“ i s novými uživateli služeb Agentury Pondělí a vzájemně se těšit na další společná setkání.

Za pěkného slunného dne jsme si v odpoledních hodinách v našem areálu udělaly táborák. Při poslechu reprodukované country hudby jsme si opékaly buřtíky, na kterých jsme si vzápětí pochutnaly. Měly jsme velkou radost, že nám počasí přálo, a tak jsme si chvíle u ohýnku naplno užily.

Poslední pracovní den v srpnu jsme byly pozvány na Lipovský soutěžní den do Lipové, který se konal u příležitosti tradičního Lipovského dřeváku. Soutěže probíhaly v restauraci U Pytláka pod obřím stanem, takže jsme nebyli závislí na počasí. Soutěžilo se např. v motání klubíček, navlékání korálků, určování názvů rostlin, skládání puzzlí, určení  ingrediencí do kuchařských receptů atd. Každá disciplína nás velmi bavila. Dokonce byla připravena i soutěž pro doprovod uživatelů – kdo nejrychleji složí vystřižený obrázek do plastické podoby a naše pracovnice Jiřinka se umístila na prvním místě. Bylo pro všechny připraveno bohaté občerstvení a velmi milá obsluha, za což tímto děkujeme. Po celou dobu nám k tanci a poslechu hrála živá hudba – pánové Martin Vosátka a Hanzal a my jsme téměř neopustily taneční parket. Byl to velmi vydařený den a všem organizátorům patří dík.

Jana a Jiřina

OLYMPUS DIGITAL CAMERA  OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA  OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA  OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA  OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA  OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA  OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA  OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA  OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA  OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA  OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA  OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA  OLYMPUS DIGITAL CAMERA  OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA  OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA  OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA  OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA  OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA  OLYMPUS DIGITAL CAMERA P1160469  P1160545 P1160548  P1160549 OLYMPUS DIGITAL CAMERA  OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA  OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA  OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA  OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA  OLYMPUS DIGITAL CAMERA  OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA  OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA  OLYMPUS DIGITAL CAMERA