Ze života DOZP – říjen

By | 5.11.2014

Využily jsme hezkého podzimního dne a vyrazily do místního Sportovního areálu. Zapůjčily jsme si golfové hole a míčky a šly jsme si zahrát minigolf. Plně jsme se soustředily, abychom míček dopravily až do jamky. Byla to zábava, hodně jsme se nasmály. Hra nás velice bavila, bylo to moc hezky prožité dopoledne.

Počátkem října jsme velmi rády přijaly pozvání od Agentury Pondělí Rumburk na tradiční průvod městem, který měl upozornit lidi na to, že péče o duševní zdraví  je převelice důležitá. Průvodu se zúčastnil velký počet lidí, kteří nesli transparenty, bubnovali a nejrůznějšími chrastítky, flétnami apod. na celý průvod upozorňovali. Smyslem této akce bylo co nejvíce informovat veřejnost o problematice duševně nemocných. S průvodem jsme prošli centrem Krásné Lípy, sídlištěm a sportovním areálem a prohlédli si zajímavé obrazy, které namalovali uživatelé Agentury Pondělí. Vernisáž byla na MěÚ Krásná Lípa, v Aparthotelu a v Křinickém pivovaru. V Aparthotelu jsme shlédli vystoupení mladých bubeníků z Kostky Krásná Lípa a mladých tanečnic, které nejen nás vtáhly do víru svých tanců. Od pozdního odpoledne do večera v Křinickém pivovaru probíhala hudební JAM SESSION, kde nás velice upoutala chlapecká kapela tří studentů rumburského gymnázia, kteří perfektně hráli jak převzaté, tak i vlastní skladby. Celé odpoledne bylo velice pestré, poučné a nezapomenutelné.

V celém měsíci jsme průběžně zdobily náš domov zevnitř i zvenku, a to zejména nejrůznějšími plody a sušinami, které jsme si nasbíraly při vycházkách.  Do venkovních truhlíků jsme aranžovaly větvičky jehličnanů spolu se šípky, šiškami a jinými přírodninami.  Svoje služby nám poskytla kadeřnice a pedikérka a také jsme si půjčily několik knih v městské knihovně, z nichž velmi rády předčítáme.

Koncem měsíce jsme slavily halloween, kde jsme daly průchod své fantazii jak při výzdobě místností, tak i při halloweenské diskotéce.

Poslední říjnový den jsme se rozloučily s naší aktivizační pracovnicí Jiřkou Vávrovou. Všechny jsme jí poděkovaly za její práci a popřály jí hodně štěstí v další etapě jejího života. Loučení probíhalo také s jednou klientkou, Janou Vaňkovou. Ta se nám přestěhovala do nově vybudovaného zařízení Domova Severka Jiříkov. Budeme Janě držet pěsti, aby se jí v novém zařízení líbilo a byla spokojená. Určitě se za ní někdy vyrazíme podívat a pozveme ji na oplátku k nám J

                                                                                                    Jana a Jiřka

OLYMPUS DIGITAL CAMERA  OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA  OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA  OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA  OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA  OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA  OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA  OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA  OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA  OLYMPUS DIGITAL CAMERA 10733501_825177240859123_1760457680960112191_o  OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA  OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA  OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA  OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA  OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA  OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA  OLYMPUS DIGITAL CAMERA  OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA  OLYMPUS DIGITAL CAMERA  OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA  OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA  OLYMPUS DIGITAL CAMERA IMG_20141030_114520  IMG_20141030_120013 IMG_20141030_120046