Ze života DOZP – prosinec

By | 28.1.2015

Prosinec byl plný hezké předvánoční a vánoční atmosféry a také adventních koncertů, kde jsme si společně zazpívali krásné vánoční koledy. První adventní koncert u nás zahájili studenti ze SOŠS Šluknov. Za kytarového doprovodu jsme si poslechli krásné pásmo vánočních koled, které mnohé z nás dojaly i k slzám…

I tento rok jsme se těšily na příchod Mikuláše a Čerta. Přišli i s krásným Andělem a všechny nás obdarovali sladkými balíčky, na kterých jsme si vzápětí pochutnaly.

Na druhý adventní koncert k nám přijeli zahrát a zazpívat žáci ze Speciální základní školy Rumburk. Navodili krásnou vánoční atmosféru, známé vánoční koledy jsme si zazpívali společně. Dívky nám předvedly pěkný orientální taneček a chlapci se pochlubili moderním tancem hip-hop. Všichni byli odměněni zaslouženým potleskem. Na závěr všem přítomným rozdali vlastnoručně vyrobená vánoční přáníčka, kterými všem udělali velkou radost.

Třetí adventní koncert byl v podání studentek třetího ročníku SZŠ Rumburk. Vánoční koledy, které jsme znaly, jsme si zazpívaly s nimi. Před svým odchodem nás obdarovaly drobnými dárečky, ze kterých jsme měly upřímnou radost. My je odměnily velkým potleskem!

Na poslední adventní koncert k nám přijeli chlapci a děvčata z Dětského domova v Lipové. Za kytarového doprovodu nám zazpívali pásmo krásných vánočních koled. Poděkovali jsme jim nejen potleskem, ale i výborným cukrovím, které nám napekli v naší kuchyni. Už jen pár dní a máme tu Vánoce!!

Celý prosinec jsme se těšily na Štědrý den! Už od rána jsme zpívaly koledy, dívaly se na krásné pohádky, ochutnávaly cukroví a těšily se na večer, na výbornou štědrovečerní večeři a na dárečky… Někdo měl kapra, jiný filé či řízek a k němu samozřejmě nesměl chybět bramborový salát. U krásně nazdobeného vánočního stromečku na nás čekala hromada dárečků! Měly jsme z nich velikánskou radost, každý tam našel to, co si nejvíce přál! Děkujeme, Ježíšku!! Byly to krásné Vánoce!!

Konec roku 2014 jsme zakončily Silvestrovskou zábavou pořádanou na pavilonu „B“ společně se seniory. K tanci a poslechu nám přijeli zahrát z Mikulášovic pan Hádek a pan Matějka. Stoly byly plné výborného pohoštění, zněly krásné písničky, tancovalo se, veselilo se…prostě zábava, jak má být. Užili jsme si ji naplno a závěrem jsme si všichni vzájemně popřáli hodně štěstí a zdraví do roku příštího!!!

                                           Jana

I. Adventní koncert – SOŠ Šluknov

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Mikulášská nadílka – SOŠ Šluknov

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

II. Adventní koncert – Speciální ZŠ Rumburk

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Loučení s Terezkou

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

III. Adventní koncert – SZŠ Rumburk

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Narozeniny Petrušky

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

IV. Adventní koncert – DD Lipová

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Silvestrovská zábava

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA