Ze života DOZP – listopad

By | 10.12.2014

První pracovní den měsíce listopadu jsme se v dopoledních hodinách rozloučily s naší uživatelkou, která odjela v doprovodu sociální pracovnice bydlet do jiného zařízení. Všechny jsme jí popřály, ať je v novém domově spokojená a ať se jí tam líbí.

Začátkem měsíce jsme v prostorách našeho zařízení uspořádaly turnaj v kuželkách. Všechny soutěžící se z plných sil zapojily do hry. Soustředily se, aby shodily každá svojí koulí co nejvíce kuželek. Sladkou odměnu si zasloužily všechny, jelikož hrály naplno a podaly pěkný sportovní výkon, a co bylo hlavní – hrály s velikou radostí.

V polovině měsíce odjely naše uživatelky společně se skupinkou seniorů do šluknovské solné jeskyně. Hodina relaxace v příjemném prostředí jeskyňky vždy blahodárně působí na tělo i mysl každého z nás.

Druhou polovinu měsíce jsme věnovaly vyrábění vánoční dekorace, kterou jsme si zdobily naše chodby, okna a pokoje. Také jsme vyráběly adventní věnce a svícny, se kterými jsme jako každý rok jely na prodej do Ústí nad Labem na magistrát. Ačkoli byla konkurence veliká, prodaly jsme téměř všechny naše výrobky.

Také jsme si společně se seniory vyjeli autobusem do nedaleké Chřibské na koncert Josefa Zocha a Josefa Voltra. Poslechli jsme si spoustu krásných písní, včetně těch vánočních. Byl to velký zážitek pro nás všechny.

Opět jsme navštívily místní knihovnu a využily služeb naší pedikérky, kterou máme všechny velice rády za její laskavý přístup.

Oslavily jsme narozeniny našich dvou uživatelek a také se loučily s těmi uživatelkami, které odcházejí do jiných zařízení. Všem jsme popřály hodně štěstí!!!

A jelikož poslední listopadový den byl první adventní nedělí, šly jsme se ve večerních hodinách podívat na náměstí na rozsvícení vánočního stromu. Poslechly jsme si krásné vánoční koledy, ochutnaly výborný svařáček, který příjemně zahřál, a šly se podívat na rozsvícený betlém. Je to již tradice, na kterou se celý rok těšíme, protože pak už nastává ten krásný čas, který máme všichni rádi – čas předvánoční a vánoční…

Jana

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA  OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAVýroba a prodej adventních vìncùVýroba a prodej adventních vìncùVýroba a prodej adventních vìncùVýroba a prodej adventních vìncùVýroba a prodej adventních vìncùVýroba a prodej adventních vìncùVýroba a prodej adventních vìncùVýroba a prodej adventních vìncùVýroba a prodej adventních vìncùVýroba a prodej adventních vìncùLouèení s Míšou, Terkou, Vìrou a IvankouLouèení s Míšou, Terkou, Vìrou a Ivankou Louèení s Míšou, Terkou, Vìrou a IvankouLouèení s Míšou, Terkou, Vìrou a Ivankou Narozeniny Vìry Berkiové a pí. LacmanovéNarozeniny Vìry Berkiové a pí. LacmanovéNarozeniny Vìry Berkiové a pí. LacmanovéNarozeniny Vìry Berkiové a pí. LacmanovéNarozeniny Vìry Berkiové a pí. LacmanovéNarozeniny Vìry Berkiové a pí. LacmanovéNarozeniny Vìry Berkiové a pí. LacmanovéKoncert ve ChøibskéKoncert ve ChøibskéKoncert ve ChøibskéKoncert ve ChøibskéOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA