Ze života DOZP – listopad

V pátek 6.11. 2015 se v našem domově konala schůze obyvatel. Klienti mohli říci své připomínky jak jsou s péčí spokojeni a byli seznámeni s kulturními akcemi na další měsíc.

Zábavné tajenky a kvízy-„ Hledej a spojuj“ stimulují paměť klientům. Klienti měli za úkol spojovat druhy koření, co k čemu patří a do čeho se přidává. Společné dopoledne jsme si náramně užili.

Dne 26.11. 2015 jsme společně oslavili narozeniny. Klientka má ráda sladké, proto jsme jí připravili balíček plných dobrot, z něho měla obrovskou radost. Popřáli jí i další klienti z našeho domova, kteří jí přáli hlavně hodně zdraví.  A nesměla chybět ani návštěva její švagrové s bratrem, kteří přišli též na její oslavu. Prožité odpoledne bylo pro nás všechny velice příjemné.

Vánoční prodejní trhy jsou velice oblíbené. Konají se každoročně v Ústí nad Labem na Krajském úřadě. Naši klienti se podíleli na vyrobené andílky, zvonky z příze, pytlíčky šité na koření či bylinky a mnoho dalšího. Za peníze, které si prodejem vyděláme, nakoupíme materiál, abychom mohli dál vyrábět.

Jak je známo, perníčky potřebují řádně odležet, proto jsme s našimi klienty pustili do jejich pečení již v prvním listopadovém týdnu. Jak se nám podařily, zjistíme, až je společně ochutnáme. Provoněli jsme perníkovou vůní celý náš domov. Pak už jen zbývalo perníčky ještě  vylepšit zdobením. Perníčky se nám povedly a klienti byli spokojeni z odvedené práce.

Nyní se budeme připravovat na předvánoční čas.

Fotografie z uplynulého měsíce si můžete prohlédnout na následujícím odkazu: FOTO

Martina