Ze života DOZP – leden

By | 13.2.2014

První pracovní den v novém roce jsme se vydali do Šluknovského zámku na výstavu plyšových medvídků.  Obdivovali jsme nápaditost v aranžování – například, jak medvídci jedou na saních nebo jak spinkají v čepičce na polštářku, jiní byli oblečeni do pletených či háčkovaných šatiček, botiček, šálek atd. Po příjezdu domů mnohé uživatelky dle načerpané inspirace medvídky kreslily, což je důkazem, že se nám výstava moc líbila.

Jelikož v našem regionu začaly jezdit nové vlakové soupravy, tzv. „žraloci“ naplánovali jsme výlet, abychom se s ním mohli projet. Udělal na nás opravdu dobrý dojem, bylo v něm čisto, teplo, působil velmi moderně. Ze stanice Jedlová jsme si udělali hezkou procházku na hrad Tolštejn. Tam jsme se občerstvili svačinou, a protože foukal dost silný ledový vítr, rozhodli jsme se jít zpět do železniční stanice Jedlová. V nádražní restauraci jsme se zahřáli výbornou bramboračkou a vrátili jsme se opět „žralokem“ domů, a to pěkně unavené.

Na náměstí Krásné Lípy je postaven Dům Českého Švýcarska, kde jsme shlédli stálou expozici, z níž jsme byli všichni velmi nadšeni. Obdivovali jsme zvukové nahrávky mnoha zvířat, sbírku motýlů a jiného hmyzu a také nespočet dalších zvířat žijících v Národním parku. Žasli jsme nad interaktivními exponáty jako např. větrný mlýn, létající balón, labyrint v krajině, lososí cestu a další.  Bylo to pro nás jako bychom strávili den v pohádce. Na tom měla podíl i pracovnice střediska paní Eva Podhorská, která nás velmi vřele přijala a průběžně se nám věnovala. Součástí bylo i zhlédnutí krátkého filmu o přírodních krásách tohoto regionu.

Když jsme se dozvěděli, že Dům Českého Švýcarska v Krásné Lípě rozšířil nabídku svých služeb o bowling, rychle jsme se objednali. Byli jsme jedni z prvních návštěvníků. Shodit množství vyrovnaných figurek těžkou koulí – to bylo pro mnohé z nás velmi náročné, ale některým se dařilo velmi dobře. Budeme se těšit někdy příště na další návštěvu.

Měsíc leden jsme zakončili návštěvou Solné jeskyňky ve Šluknově, na kterou jsme se celou studenou zimu moc těšili. Na několik desítek minut si představovat, jak ležíme u moře a nechat se unést vlastní fantazií, kterou vždy podporuje relaxační hudba, to je neskutečně obohacující. Máme po této návštěvě dlouho klid v duši i v celém těle. A to potřebujeme opravdu všichni.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Expozice České Švýcarsko

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Bowling

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Bowling

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Šluknovský zámek

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Šluknovský zámek

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Výlet – Jedlová

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Výlet – Jedlová