Ze života DOZP – leden

By | 24.2.2015

Letošní rok jsme zahájily výletem do Rumburku, kde se v místním muzeu konala výstava Betlémů. Společně se seniory, kteří jeli s námi, jsme obdivovali um a dokonalost práce dávných mistrů při výrobě betlémů.

Byla to velice působivá a zajímavá prohlídka s výkladem. Po prohlídce následovala návštěva cukrárny, kde si každý mohl dát něco dobrého na zub.

Naší další akcí prvního měsíce tohoto roku byl turnaj v kuželkách, který se odehrával v našem zařízení na pavilonu A. Jak už to při této hře bývá, klientky měly za úkol porazit co nejvíce kuželek J a musím podotknout, že se tohoto úkolu zhostily velmi zodpovědně a s patřičnou snahou. Na konec bylo vyhlášení výsledků a všechny byly odměněny sladkou dobrotou. Klientkám se turnaj líbil a zcela určitě ho opět zopakujeme.

Mimo jiných aktivit využíváme i slunečného počasí k procházkám po okolí Domova. Klientky jsou tímto způsobem trávení volného času potěšeny a mají to rády. Společně si povídáme o okolí, které procházíme.

Další z našich volnočasových aktivit bylo i hraní společenských her. Pro klientky je tato činnost velikou radostí a mají jí oblíbenou.

Připravila jsem si pro klientky také hru, kde bylo za úkol skládat zvířata dle tvaru a posléze hádat, o které zvíře se jedná a popsat, kde žije, případně jakou má barvu a co baští J

Jednou z dalších aktivit byla oslava narozenin klientek, kterou jsme jim společně s ostatními připravili. Odpoledne jsme se posadily, oslavenkyním popřáli, společně si povídali, dali si kávu a zákusek a moc pěkně jsme si toto odpoledne prožili.

Koncem měsíce jsem společně s klientkami zahájila přípravu na nadcházející masopust. Připravila jsem si nějaké návrhy masek, které jsem klientkám předložila a dle nich ony samy začaly vytvářet masky své.   V současné době již máme, sice maličko s předstihem, nicméně nám to neva J, vyzdobený pavilon.

V průběhu nadcházejícího měsíce budeme jistě ještě na výzdobě pokračovat, neb tato činnost se setkala u klientek s nadšením.

Martina Špačková

Dům Českého Švýcarska

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Výstava betlémů Rumburk

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Turnaj v kuželkách

20150116_100005

20150116_100426