Ze života DOZP – květen

Začátek měsíce května jsme zahájili tím, že jsme vyjeli vlakem na Jedlovou. Vlak je naším velmi oblíbeným dopravním prostředkem.  I když nás cestou zastihl déšť, vůbec nás to nezaskočilo, protože jsme byli vybaveni pláštěnkami.  I přes špatné počasí jsme měli úsměv na tváři a velkou radost z výletu.

Protože máme rádi velmi zvířata, dlouho jsme plánovali a těšili se na výlet ke koníčkům.  Navštívili jsme ranč v Království u Šluknova, kde jsme viděli koníky mnoha různých barev a různého stáří, dokonce pro naši radost hospodář před našima očima koníky nakrmil tvrdým chlebem, a to zejména proto, abychom je měli na dosah ruky. Byl to pro nás všechny velmi silný zážitek.  Počasí nám velmi přálo, takže na tento vydařený výlet budeme dlouho vzpomínat.

Dalším naším oblíbeným místem, kam se moc rádi vracíme, je Solná jeskyně ve Šluknově, kterou jsme navštívili ve druhé polovině měsíce.   Přišlo nám velmi vhod, když v těch velkých vedrech jsme mohli trávit hodinku v klidu, tichu a příjemném chladu.

Plni očekávání jsme se vydali na interaktivní výstavu do šluknovského zámku s názvem „Cesta do pravěku“.  Viděli jsme zajímavé nástroje a nádoby používané v pravěku, různé šperky žen, kosti a kůže různých zvířat, pravěké chýše, dokonce i mamuta.  Bylo zajímavé vidět na vlastní oči, jak žili naši prapředci.

S velkou radostí jsme poslední pracovní den v květnu jeli do Domova pro seniory „Srdce v dlaních“ ve Filipově na jejich XXI. ročník olympijských her, které byly tentokrát spojeny s oslavou stého výročí založení města Jiříkov. Po úvodním slovu pana ředitele a starosty Jiříkova byl zažehnut olympijský oheň. Pak vypuklo vlastní soutěžení v 8 disciplínách. Počet soutěžících družstev byl neuvěřitelných 18.  Soutěžilo se v šulle, hodu šipkami, skládání puzzlí, házení balónkem do košů, skládání barevných kvádrů do pyramidy, zeměpisné otázky a se zavázanýma očima hádání názvu schovaných předmětů v bedýnce. Počasí nám přálo, jen občas se strašidelně zatáhla obloha, ale naštěstí pršet nezačalo. Napjatě jsme všichni čekali na sečtení všech získaných bodů. Toto čekání nám rychle uběhlo díky tomu, že byl podáván výborný oběd. Když se všichni nasytili, konečně jsme se dočkali slavnostního vyhlášení vítězů. Našeho pátého místa z 18 si velmi vážíme. Každé družstvo bylo odměněno knihou     „ Jiříkov – dějiny města“ a hlavně bohatým kulturním programem. Vystoupily např. tanečnice ze souboru AMBRA Varnsdorf,  děti z mateřské školy Slunečnice, tanečnice z Lipové, Break Dance Varnsdorf,  KK Jiříkov,  Duo Smetana. K tanci a poslechu hrál Jiří Procházka a Senior Band. Zlatým hřebem celého odpoledne bylo vystoupení známé zpěvačky Petry Černocké, jejíž každou písničku všichni odměnily  dlouhým potleskem.  Když Petra Černocká vyzvala děti, aby se přihlásily do malířské soutěže, byla vybrána i naše uživatelka a vysoutěžila si tak fotku s autogramem zpěvačky. Byl to věru supr den.

Jana a Jiřina

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA