Ze života DOZP – červenec

By | 18.8.2014

Protože všichni máme rádi zvířata a mnozí z nás hlavně koně, moc jsme se těšili na červencové rodeo v Království u Šluknova.  Shlédli jsme spousty úžasných vystoupení, kde jsme hlavně obdivovali, jaká panuje důvěra a oddanost mezi koněm a jeho majitelem.  S nadšením jsme si prohlíželi výstroj koní i jezdců. Prohlédli jsme si také prodejní stánky a některé z nás si domů odvezli i suvenýr na památku.  Počasí nás zpočátku dost strašilo, ale nakonec bylo celé odpoledne slunečné. Mezi nejsilnější zážitek patřilo to, že jsme si mohli pohladit živého koně.  Domů jsme se vraceli bohatší o mnoho zážitků, které bychom rádi příští rok zopakovali, takže se už moc těšíme na příští ročník.

V letních úmorných vedrech nám velmi vhod přišla návštěva v solné jeskyňce Šluknov. Tam jsme načerpali dávku klidu a energie do dalších dnů.

Když se blížil svátek Svaté Anny, uspořádali jsme v našem areálu společně se seniory Anenskou zábavu. K tanci a poslechu nám hrál pan Hádek a pan Matějka z Mikulášovic, milé pohoštění připravili pracovníci naší kuchyně a organizačně vše zajistily pracovnice volnočasových aktivit, za což jim všem patří náš dík. Téměř pořád jsme tancovali, takže jsme si celou zábavu úžasně užili.

Koncem měsíce jsme se vydali na Bleší trh na Palmovce.  Byli jsme zvědaví, co nás tam čeká. Dlouho a pečlivě jsme si prohlíželi nabízené zboží, někteří z nás si něco s radostí zakoupili. Milým překvapením pro nás bylo, že nás pracovnice Palmovky provedla po jejich pracovních dílnách a vzájemně jsme si mohli vyměnit zkušenosti a domluvili jsme se na další spolupráci do budoucna.

Jana a Jiřina

OLYMPUS DIGITAL CAMERA  OLYMPUS DIGITAL CAMERA  OLYMPUS DIGITAL CAMERA  OLYMPUS DIGITAL CAMERA  OLYMPUS DIGITAL CAMERA  OLYMPUS DIGITAL CAMERA  OLYMPUS DIGITAL CAMERA  OLYMPUS DIGITAL CAMERA  OLYMPUS DIGITAL CAMERA  OLYMPUS DIGITAL CAMERA  Venkovní aktivity  Venkovní aktivity  Venkovní aktivity  Venkovní aktivity  Venkovní aktivity  Venkovní aktivity  Aktivity v budovì  Aktivity v budovì  Aktivity v budovì  OLYMPUS DIGITAL CAMERA  OLYMPUS DIGITAL CAMERA  OLYMPUS DIGITAL CAMERA  OLYMPUS DIGITAL CAMERA  OLYMPUS DIGITAL CAMERA  OLYMPUS DIGITAL CAMERA  OLYMPUS DIGITAL CAMERA  OLYMPUS DIGITAL CAMERA  OLYMPUS DIGITAL CAMERA  OLYMPUS DIGITAL CAMERA