Ze života DOZP – červen

Počátkem června jsme se zúčastnili turnaje v pétanque v Brtníkách, což se pro nás stalo již velmi příjemnou tradicí. Předem jsme pilně trénovali a nemohli se dočkat, až přijde ten velký den. Měli jsme obavu z proměnlivého počasí, ale nakonec byl celý den nádherný.  Celé dopoledne jsme soutěžili a bylo moc fajn, že soutěžil každý s každým, protože jsme tak měli možnost setkat se jak se „starými“ známými, tak i s novými tvářemi.  Vybojovali jsme nakonec pěkné šesté místo. Celkem se zúčastnilo 12 družstev.  Někteří nás zvali již na další akce, které se budou konat v blízké budoucnosti. Na závěr jsme byli všichni odměněni diplomem a medailí, vyrobenou v brtnické keramické dílně. Na tento den budeme všichni dlouho vzpomínat a někteří se už nyní těší na další ročník.

Společně se seniory jsme si vyjeli za kulturou do varnsdorfského divadla na večerní představení „Podivné návraty“ od místního souboru Hraničář.  Divadelní hra z prostředí sanatoria pro duševně choré byla nejen vtipná, ale i plná napětí a především k zamyšlení nás všech….. Herci byli za svůj skvělý výkon odměněni hlasitým potleskem a my jsme domů odjížděli obohaceni o pěkný kulturní zážitek.

Za pěkného slunného dne jsme si vyrazili na celodenní výlet, tentokrát do Sloupu v Čechách, který leží na úpatí Lužických hor. Jednak proto, abychom si v této rekreační oblasti našli vhodné ubytovací zařízení pro naši každoroční dovolenou a zároveň se podívali, co nám blízké okolí nabízí. Pořádných lákadel je tam spousta – skalní hrad, zámek, lesní divadlo, rozhledna, jeskyně, vyhlídkové okruhy či pěkné koupaliště s písečnou pláží. Prošli jsme téměř celou obec a zašli se podívat i do lesního divadla. Cestou jsme natrhali i pár borůvek, kterým nešlo odolat.  Den prožitý v přírodě nám utekl velmi rychle a příjemně.

V průběhu měsíce června naše uživatelky navštívila a zkrášlila kadeřnice a pedikérka. Pravidelně se věnujeme dle osobních možností každého jednotlivce cvičení, využíváme blahodárné účinky aromaterapie, navštěvujeme místní knihovnu a předčítáme nahlas pro všechny posluchače.  Kromě informací nacházíme v knihách inspiraci pro naše výtvarné vyrábění.  Venku jsme do truhlíků zasadili afrikány a těšíme se, až nám pokvetou, což bude už velmi brzy.  V závěru měsíce jsme oslavili narozeniny naší uživatelky, na což se těší vždy velice každý.  Všichni jí pogratulovali, pochutnali jsme si na sladkostech a hlavně jsme sdíleli její radost z dárků.  A samozřejmě jsme si zatančili při hlasité diskotékové hudbě a zažili pár humorných scének.  Bylo to moc pěkné zakončení měsíce.

Jana a Jiřina

                                                                                                                                                                                                                                           OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA        OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAJ