Autor
Lucie Králová

Author

Lucie Králová

Share

Tento rok se 7. září konaly již tradiční VI. Olympijské hry ve western stylu v Krásné Lípě, v Domově pro seniory se zvláštním režimem.

Čtyři soutěžní týmy mezi sebou soupeřily v patnácti soutěžních disciplínách. Každé družstvo složené ze čtyř soutěžících a vedoucího si tento den spolu s realizačním týmem náramně užilo.

Počasí v tento den nám velice přálo. Soutěžící si v rámci soutěží užili i krásnou procházku v rozsáhlém parku našeho areálu.

Úderem desáté hodiny proběhlo slavnostní zahájení proslovem paní zástupkyně ředitelky a uvítacím ceremoniálem aktivizačních pracovnic. Realizační tým se po celý den pohyboval ve slušivě hravém western oblečení. Stoly se takřka prohýbaly bohatým občerstvením od štědrých sponzorů. Půl jedenáctá odstartovala konečně to pravé soutěžení. Patnáct rozmanitých disciplín zaplnilo prostory celého areálu a parku našeho Domova.

Za vůbec nejtěžší disciplínu považovali přiřazování měst k hlavním státům. Naopak nejvíce se všem líbilo třídění opadu. Také zde byly vtipné soutěže, jako je přesívaná, dotyková poznávačka, nabíraná. Nesměly také chybět disciplíny, kde si každý vyzkoušel svou zručnost. Všichni z týmu si vyzkoušeli hod lasem na koně, kraví puzzle, míčku hop, protahování tkaničky úlem, neposedné kyblíky, střelba na plechovku, kutálenou. Mnoho vzrušní přineslo i kouzlo přírody či hra s písmeny. Tyto disciplíny se líbily všem chytrým hlavičkám. Poslední soutěž byla určena pro vedoucí družstva. Soupeřili mezi sebou v pojídání melounu na čas bez použití rukou. Kdo snědl meloun jako první byl vítěz. Pojídání melounu přineslo mnoho legrace a všichni se náramně bavili.

Po splnění poslední disciplíny jsme všechny přivítali u prostřeného stolu. Vynikající oběd byl jakýmsi i vysvobozením, jelikož každý ze sebe vydal mnoho energie a byl nejvyšší čas ji doplnit.

Po vynikajícím jídle konečně nastala již očekávaná chvíle, na kterou se všichni přítomni těšili. Vyhlášení výsledků soutěžení.

Fanfáry, vyhlášení a focení vítězů se neslo odpoledním programem.  První místo a největší potlesk zazněl pro tým z Domova Potoky Chřibská. Krásné druhé místo si odnesl tým z Domova pro seniory Šluknov. Třetí místo patřilo týmu z Domova pro seniory Lipová. Na čtvrtém místě se umístil tým ze zdejšího Domova pro seniory Krásná Lípa. Bohaté a hodnotné ceny dostala však úplně všechna družstva, nevyjímaje nejstaršího účastníka, nejúspěšnějšího vedoucího družstva a také byl vyhodnocen a oceněn nejlepší western kvíz, který musel každý tým po obědě vyplnit a odevzdat. Ovšem kvíz měla všechna družstva vyplněný bez jediné chyby, a tak přišel na řadu rozstřel. Každý vedoucí z týmu si musel vytáhnout sirku a ten který ji měl označenou červeně, vyhrál. Po vyhlášení výsledků, převzetí cen a společném fotografování následovala volná zábava. Občerstvení se opět na stoly téměř nevešlo. Lahodné koláče, jednohubky, obložené sýrové a salámové talíře, kuřecí řízečky, točené pivo, kvalitní káva a mnoho dalšího občerstvení, převážně od našich sponzorů, všem zajistilo naprostý gastronomický zážitek.

Od oběda velmi hezky doplňoval atmosféru soutěžního dne skvělý hudebník pan Veselý, se kterým jsme si společně zazpívali nějakou tu srdci milou písničku. V pozdních odpoledních hodinách se všichni rozloučili a odebrali se do svých domovů.  Už nyní těšíme na další ročník olympiády, který tentokrát bude realizovat tým DPS Šluknov.

Na závěr bychom chtěli velice poděkovat všem našim sponzorům, bez kterých by se tato akce nemohla vůbec realizovat. Poděkování za účast a milou společnost patří i všem soutěžícím, vedoucím, dobrovolníkům, hudebníkovi, žákům SLŠ a SOŠ Šluknov oboru Pečovatelské služby a také všem zaměstnancům DZR Krásná Lípa, kteří se na realizaci western olympiády podíleli a s přípravami velice pomohli.

 Sponzoři olympiády  v DZR Krásná Lípa 2023:

Tena, Abena s. r.o., Bella Bohemia s.r.o., Cukrárna „U Moniky“ Krásná Lípa, M&K Home Textile s.r.o. Dolní poustevna, Šluknovský zámek, Pivovar Falkenštejn Krásná Lípa, Nápoje VO Ventura Rumburk, Cukrárna Lužánek Rumburk, Vinotéka Rumburk, Pivovar Kocour Varnsdorf, Mana čokoládovna Krásná Lípa, Polotovary Rumburk, Chodská pekárna Krásná Lípa, Cukrárna Dlask Varnsdorf, Marcela Šedivá, Café Nostalgie Krásná Lípa, CZC.CZ Rumburk, Noprosu Varnsdorf, květinářství Lucie Krásná Lípa

Kolektiv Domova pro seniory Krásná Lípa