Kdo si hraje, nezlobí!

By | 15.5.2019

Barevné kuličky a bambulky

Zamračené dny a chladná dopoledne trávíme společenskými hrami a trénováním zraku, paměti a jemné motoriky. Společnými silami jsme vyrobili zábavnou a tréninkovou barevnou hru, kde je cílem dle zadání přiřadit barevné kuličky z krepového papíru do správných chlívečků z obalů na vejce. Někomu to šlo rychleji, jinému pomaleji, důležité je, že jsme společně potrénovali oči, hlavu i ruce. Jako druhou, na omak velmi příjemnou variantu této hry jsme použili barevné bambulky.

Skládáme a poznáváme

Skládačky s obrázky známých míst, povídání si a sdílení vzpomínek nás baví. Náležitě se někdy i při skládání zapotíme. Rozhledny, zajímavá, nebo okolní města, známá turistická a výletní místa, které jsme většina z nás někdy navštívila si takto připomeneme a společně si o našich zážitcích povídáme. Co třeba Národní muzeum v Praze, Pravčická brána, Rozhledna Vlčí hora, nebo naše náměstí v Krásné Lípě? Obrázky nám připomenou kolik krásných míst v našem okolí a zemi máme.

Malujeme jaro

Mnoho našich klientek jsou skryté malířské talenty. Ať už malujeme fixami, pastelkami, či voskovkami, vytváříme barevné obrázky pro radost oka i duše. Nejvíce se nám líbilo vybarvovat jednoduché obrázky s jarní a velikonoční tématikou. Obrázky jsme si pak vystavili na nástěnce na chodbě. Jaro je čas nového života, energie, ale i barevné inspirace. Hurá do dalších barevných dnů!