Rehabilitace

Rehabilitační péče je zajišťována formou pohybové i relaxační aktivizace uživatelů.

Cílem pohybových a relaxačních činností je dosažení a udržení optimální a tělesné zdatnosti,  výkonnosti a spokojenosti každého uživatele. Veškeré aktivizace poskytované sociální službou, jsou založené na dobrovolnosti uživatelů.

Rehabilitační místnost je nabídnuta všem uživatelů mobilním i imobilním, individuálně i skupinově.

Uživatelé mají možnost využít:

 

Pohybové aktivity

            Jsou zaměřené na skupinové a individuální cvičení – posilující, protahovací, uvolňovací, dechová a relaxační.

            Cvičení s nářadím –žebřiny, šlapadla, rotoped, vibrabelt, cvičební gumy, míčky, overbaly, balóny ( využíváme při skupinovém cvičení i individuálně).

            Nácvik chůze s kompenzační pomůckou i bez, nácvik pohybových stereotypů, nácvik chůze v terénu – procházky  v  areálu i mimo areál.

Skupinové cvičení je nejvíce oblíbené a žádané, probíhá v rehabilitační místnosti na pavilonu B, ale také za příznivého počasí venku.

Zábavné hry, jako je kopaná velkým balónem, házená, nebo procvičování kognitivních funkcí.

 

Relaxterapie

aromaterapie – poslech relaxační hudby s vonnými oleji

muzikoterapie – poslech oblíbených písniček a hudby dle vlastního výběru s možností    zazpívat si

sezení v prostředí domácí solné jeskyňky – poslech relaxační hudby, solná lampa, přístroj Salin, možná diskuze o problémech, přáních a vzpomínání

simulátor slunečního světla – během zimy chybí energie a uživatelé zde čerpají elán z našeho simulátoru světla, který odstraňuje pocit úzkosti, stres a špatnou náladu      

masážní křeslo – příjemná Shiatsu masáž s relaxační hudbou

elektromasáž DK – uklidňující masážní přístroj na těžké a studené nohy

perličková koupel – uživateli nejžádanější terapie, která uvolňuje, ulevuje svalovému napětí a ztuhlosti. Perličky provádíme celkové ve vaně a částečné dolních končetin   

kyslíková terapie – vdechováním obohaceného vzdušného kyslíku posilujeme imunitu, koncentraci a paměť                          

masáže – uživatelům nabízíme aromaterapeutické holistické masáže celého těla, klasické masáže, baňkování, dornovu metodu a breussovu masáž, reiky a dotykové masáže s pomůckami ( ježek, míčky, masážní límec, apollo masážní přístroj )                                 

 

Elektroterapie

            Máme k dispozici biolampu, magnetoterapii, terapeutickou lampu s léčivými minerály, infralampu, detoxikační přístroj,  přístroj Cellion pro okamžitou úlevu od bolesti  a přístroj Tens, který je uživateli nejvíce žádaný při bolestech svalů a kloubů, ( dle zdravotního stavu uživatelů a konzultací se zdravotním personálem ).

Individuálně také docházíme na pokoje uživatelů.


Rehabilitační místnost “B”